Tvůj sen už čeká na splnění – volá: „Haló, všimni si mě, není nic snažšího, než se mnou začít“

Je to největší krok, odhodlat se jít za svým snem. A já vám naprosto doporučuji, abyste přesně tenhle krok udělali. Vím, není to jen tak. Není jen tak překonat SVŮJ VLASTNÍ skepticismus a strach. Není jen tak uvěřit něčemu, o čem vám rozum říká: „To je moc nebezpečné a zbytečně namáhavé.“ A přesto platí jedna věc – pokud tohle neuděláme, umřeme.

Jakkoli pateticky tohle může působit, je to pravda. Smysl života je jediný – jít za svými sny. Kancl od devíti do pěti, ani péče o rodinu, ani luxusní dovolená – nic z toho vás nezachrání od palčivého pocitu nesmyslnosti a nudy (nebo ještě hůř – nespokojenosti a vnitřního zoufání). A proto opakuji:

Jediné, co má smysl, abyste dělali, je NÁSLEDOVAT SVÉ VYTOUŽENÉ SNY.

Právě o tomhle je tento článek. A bude tak konkrétní, jak je jen možné. Bude se zdát, že je o mně, ale ve skutečnosti JE O VÁS. O tom, že je jeden úchvatný způsob, jak vás nasměrovat na cestu vašich snů, která vám přinese tu vytouženou spokojenost a radost.

Inspirace silným příběhem

Řeknu vám to ve zkratce. Už několik let inspiruji lidi na cestě osobního rozvoje. A nedávno mi byla (na semináři mého oblíbence Marka Dzirasy) položena otázka:

„Kdyby vám zbýval týden života, co byste během toho týdne dělali?“

Řekl jsem:

1. Být se ženou a dcerkou (to jsem už teď většinu svého času, takže super 🙂 ),
2. Jeden celý den meditovat (medituji taky skoro každý den docela intenzivně),
3. Předat lidem své písně.

Bod tři byl pro mě obrovským uvědoměním! Přestože dělám všechny výše uvedené věci, takže vlastně žiju tak, jak chci – přesto ta poslední věc, hrát a předávat dál své písně, tuhle věc jsem dosud dělal jen v soukromí, pouze pro pár nejbližších přátel.

Přitom psaní hudby, a především duchovní písně, které mi „chodí“ od letošního září (nemůžu než opět velebit Marka Dzirasu, ty písně se v mé hlavě začaly objevovat po očistných zážitcích na jeho Spiritual Campu) – tyhle písně jsou úchvatné, plní mě božskou radostí, když je hraju, a mám podobné reakce i od svého okolí.

A KDYŽ JSEM SI MĚL UVĚDOMIT, CO BYCH DĚLAL 7 DNÍ PŘED SMRTÍ – NEBYL TAM KOUČINK A PODOBNÉ VĚCI, BYLO TAM HRÁT A PŘEDÁVAT TUHLE HUDBU.

A tak se zrodil sen

Zjistil jsem, co jsem už dlouho tušil – že je čas jít s těmi písněmi „ven“, dát je lidem a pustit se do toho naplno.

Fakt je, že se živím osobním rozvojem. A tak mi po jedné meditaci přišel úchvatný nápad – spojím svůj nový sen s tím, co už dělám. Inspiruji vás, abyste šli za svými sny, tak, že se teď pustím do tohoto svého ztřeštěného nápadu.

ALE NEJEN TO

Já na uskutečnění tohoto svého snu – předávat své písně a zpívat je co největšímu množství lidí – pro tento sen použiji všechny své schopnosti a znalosti z osobního rozvoje. Budu s vámi svou cestu sdílet, a budu sdílet, jak se sebou pracuji, abych svého snu dosáhl. Jaké metody na sebe používám, jaké postupy mi pomáhají udržet nadšení a jít dál.

Když se s tímhle plně otevřu, tak nejenže uskutečním svůj sen, ale taky ho spojím s tím, co už dělám – inspiruji vás, abyste udělali to samé:

Abyste vyrazili za svými sny

A aby to bylo konkrétní, budu hned sdílet ohromně funkční postup, který jsem před pár dny začal používat.

Ona totiž většina práce na snech není v tom „vnějším“ světě, ale ve VNITŘNÍM. Opravdu – není důležité, abych teď strávil desítky hodin zjišťováním, jak vlastně funguje hudební průmysl, jakým manažerům bych mohl zavolat, jak pracovat s hlasem nebo jak si zprodukovat koncert. Smysl má JEDINÁ VĚC – maximálně posílit svou víru, že už pro lidi hraju.

A na to ohromně funguje VIZUALIZACE

Tenhle princip už možná znáte, ale PROSÍM, NEPODCEŇTE HO (a hlavně tu praktickou ukázku níže).

Je to princip, který k vám ohromnou silou přitahuje, co si přejete. Mimo jiné třeba pomáhá paraplegikům začít zas chodit nebo olympionikům lámat světové rekordy.

Uvědomíte si do detailu, co chcete, zavřete oči a jako ve virtuální realitě si prostě představujete věc, po které toužíte – všemi smysly, jakoby už byla splněná a vy jste si jí užívali.

Ale pozor – já svou vizualizaci ještě „opepřil“. Udělal jsem si ve photoshopu jednoduchou montáž (zvládl bych to i bez počítače se dvěma fotkami a nůžkami), na které hraji na klavír a zpívám, a za sebe jsem přidal ohromné publikum. Dal jsem si to na pozadí své plochy, takže ten obrázek vídám často a vždycky ve mně vyvolá úžasné pocity a připomene mi, abych na chvíli zavřel oči a představil si, jak pro takové publikum hraju.

Kromě toho jsem udělal nahrávku své oblíbené písničky. Na počítači jsem k ní přidal echo, aby to znělo jako ve velkém prostoru, a podkres jásajících fanoušků. Teď si u obrázku, jak hraju pro stadion lidí, pouštím tu píseň,

A TEN POCIT JE NEUVĚŘITELNÝ!

Tahle vizualizace (viz video dole) ohromně posiluje můj pocit a mou víru, že jsem hudebník, že mě lidi znají a milují mé písně, že jsem s tím úspěšný, že předávám svou tvorbu dál a inspiruji tím velké množství lidí.

Je to mocný nástroj právě na vyvolání pocitu, že to, co chcete, už máte. A tenhle pocit k vám raketovou rychlostí dopravuje to, po čem toužíte.

Je tu ale jeden KLÍČOVÝ BOD

Kdybych do tohohle snu šel, a začal řešit věci, které mi podsouvá mysl (jestli neznám někoho, kdo mě může někam dostat, jestli už zpívám dost dobře na to, abych s tím mohl ven, jak se tím živit, jak to dostat k co nejvíc lidem, jaké jsou mé šance atd.) – kdybych řešil všechna tahle JAK, tak mě to sežere.

Soustředění na JAK totiž podporuje mysl, která okamžitě přijde s 10 000 strachy, které sníží vaše nadšení a odradí vás, abyste tu věc nedělali (alespoň dokud nesplníte těch 10 000 podmínek, které si vaše mysl nastaví). A proto je důležité všechny strachy, obavy, a všechna JAK (i když se můžou zdát oprávněná) ZCELA IGNOROVAT.

Vím totiž, že zásadní na cestě za úspěchem je řešit jediné – CO CHCI. A slepě to následovat – bez náznaku pochybnosti (samozřejmě za předpokladu, že tím neubližuji ostatním).

Když se pochybnosti objeví, hned je vygumuju technikami jako například vizualizace. Přepnu svou pozornost na to, že už pro ty tisíce lidi hraju, místo toho, abych řešil, proč se to nemusí povést. Samozřejmě i když tu hudbu hraju živě doma, tak si představuju ty lidi, kteří to poslouchají a se kterými ta hudba rezonuje. Hraju ROVNOU PRO NĚ.

A tohle úplné soustředění JEN NA TO, CO CHCI, je na dosahování snů NEJDŮLEŽITĚJŠÍ. Pro mě prostě neexistují na té cestě problémy (jasně, třeba se objeví, ale vím, že se vyřeší, a dám jim jen takovou minimální pozornost, aby se pořešily, a většinu času věnuji tomu snění a vizualizaci).

Tolik tedy první slova na cestě, ze které jsem naprosto nadšený. A já vím, že na té cestě řadu z vás inspiruji, abyste se vydali za vlastními sny a zlepšili svůj život. A to mi dělá dvojitou radost!

Mou vizualizaci a první píseň, kterou tímto vysílám do světa, najdete ve videu:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

P.S. Pokud chcete pravidelně dostávat inspirace z mé cesty – jak postupuji, a jaké písně tvořím,  klikněte na tlačítko a s každou novinkou vám pošlu zprávu 😉

Alexej Byček
Pomáhám lidem najít rovnováhu. Mezi vnějšími výsledky a vnitřním klidem. Mezi časem pro druhé a časem pro sebe. Předávám ale jen takové postupy, se kterými pocítíte změnu okamžitě. Změna se totiž děje buď teď, anebo nikdy. Alex je kouč a motivační řečník. Je autorem řady seminářů a online programů, nejúspěšněji kurzu Zamiluj se do života. Více o Alexovi si přečtěte tady >>
Komentáře