Otevři své srdce světu

Právě jsem viděl krásné video Igora Chauna o tom že je skvělé, že máme mnohost názorů na coronu, na očkování i vše jiné. Jasně – je klíčové, aby očkování a nošení roušek v lese bylo dobrovolné (je fajn používat zdravý rozum. 😀 ). Nicméně se zdá, že i Dalajláma se nechal očkovat. A co? Je snad jedna cesta, jak se vyrovnat s velkou proměnou lidstva? Není. Klíčové je, abychom si stále byli blízcí, abychom se neodsuzovali, ale respektovali a místo nadávání otevřeli svá srdce.

Když je ti úzko, nebojuj

Tenhle článek je o otevření vašeho srdce. Fráze, která se používá, nicméně nedodává se, jak na to v praxi. Proto k praxi otevírání srdce vám teď chci dát návod.

Je to návod, který sám v posledních dnech dost potřebuji a dala mi ho „má“ žena Tereza.

„Když je ti úzko, nebojuj s tím. Když máš strach, nebraň se. Když zažíváš něco těžkého, nesnaž se to změnit“

„Cože?!“ Vzteká se naše mysl…

Proč nebojovat

Vaše podvědomí je jako papiňák a čím víc emoce a stavy, které k vám přicházejí, odmítáte (že k vám patří), tím víc se právě do podvědomí ukládají. Jako v hrnci tam bobtnají a jak se teplota varu zvýší (přijde nová nepříjemnost), tak se hrnec otřásá, připravený k výbuchu. Stojí vás pak mnohem víc sil, udržet se pod kontrolou.

Nakonec vždycky bouchnete

Nakonec vždycky bouchnete. A není to špatně! Problém není výbuch, ale to, že vás logická mysl a zvyk všechno potlačovat přiměje hrnec emocí zas zavřít.

Místo abyste řešili, jak si víc ulevit – jak vyřvat, vymlátit, vytančit a vyběsnit všechen ten přetlak – tak po uniknutí trošky páry hledáte, co je na vás špatně a jak ten papiňák ještě víc utěsnit.

Pokud vytrváte v tomhle postupu delší dobu – roky nebo v některých případech desetiletí – můžete přivodit hotový masakr.

Ale je tu jedno kouzelné ŘEŠENÍ

Začít vše nepříjemné VĚDOMĚ prožívat.

Je to jako když vidíte bouřku a místo hledání úkrytu se vydáte do jejího středu. Krajně nelogické pro mysl. A krajně účinné pro to, abyste se přijali SE VŠÍM VŠUDY. Aby spadla přehrada mezi vámi a vaším srdcem.

Jak na to v praxi?

Začít všechno nepříjemné prožívat ale neznamená, „ponořit se do toho“ a utopit se v trápení. Znamená to, že když se cítím blbě, tak nehledám všechny možné způsoby úniku, ale zastavím se a jen vnímám vše, co zrovna cítím – i když jsou pocity třeba nepříjemné a bolestivé. Prostě je vnímám a u toho si uvědomuji, že mé srdce je plně otevřené.

Že i když je tu bolest a strach, tak mé srdce se otevírá.

Je na vás, jestli si k té představě něčím pomůžete,

– např. přidáte dech (že se s nádechem srdce plní silou a s výdechem ještě víc otevírá)

– nebo si představíte světlo, které z vašeho srdce září do všech stran

To vše je možné, ale nejdůležitější je – vnímat svůj SOUČASNÝ pocit, neutíkat před ním, a vědět, že vaše srdce se otevírá.

Když totiž nebojuji s tím, jak se cítím – s tím, že mám strach (o vztahy, peníze, zdraví, dosaďte si…) nebo cítím zlost, smutek, lítost atp. Když místo toho přijmete „ok, takhle se cítím – nebojuji s tím a jen otvírám své srdce“, tak se po pár minutách (většinou vážně do 5 minut!) uvolníte a posunete od všeho, co nechcete, přesně k tomu, po čem toužíte.

Nejenže se rychleji naučíte zpracovat negativní emoce. Nejenže pročistíte i podvědomí a bude vás toho míň dráždit. Ale líp se připravíte na nepředvídatelné situace a dokonce i na smrt, která sice přijde nejspíš za dlouho, ale jednou určitě… A způsob, který funguje za každých okolností – ten způsob je prožití toho, co v aktuálním okamžiku cítím, a přitom otevření svého srdce.

Je to jen o praxi

Tenhle článek je celý o PRAKTICKÉ metodě. Můžete si říct „jo, fajn“ a zapomenout, anebo můžete zkusit metodu HNED. A při další náročné situaci si vzpomenete, že tohle máte k dispozici. Zastavíte se, bez odporu prožíváte, co cítíte, a u toho otevíráte své srdce. Čím víckrát to uvedete do praxe, tím lehčeji se budete cítit. A to přeji vám a nám všem v této úžasné době velikého otevření.

Zaujal vás článek? Vyzkoušejte také metodu, jak otevřít srdce ve vedené meditaci –

stáhněte jí zdarma TADY>>

Alexej Byček
Pomáhám lidem najít rovnováhu. Mezi vnějšími výsledky a vnitřním klidem. Mezi časem pro druhé a časem pro sebe. Předávám ale jen takové postupy, se kterými pocítíte změnu okamžitě. Změna se totiž děje buď teď, anebo nikdy. Alex je kouč a motivační řečník. Je autorem řady seminářů a online programů, nejúspěšněji kurzu Zamiluj se do života. Více o Alexovi si přečtěte tady >>
Komentáře