Pomáhám lidem najít rovnováhu. Mezi vnějšími výsledky a vnitřním klidem. Mezi časem pro druhé a časem pro sebe. Předávám ale jen takové postupy, se kterými pocítíte změnu okamžitě. Změna se totiž děje buď teď, anebo nikdy.

Jmenuji se Alexej Byček a žiju svůj vysněný život. Mám úspěšný podnik a pomáhám tisícům lidí, přitom naplno pracuji jen 2 hodiny denně. Zbytek času trávím se ženou a malou Sofinkou, u piána, v lese, který máme před brankou, nebo na setkáních s inspirativními osobnostmi. Žena je mi nejlepším přítelem a zažíváme spolu největší duchovní růst v našich životech.

Ještě před pár lety to ale vypadalo úplně jinak...

Ještě před pár lety to ale vypadalo úplně jinak. Měl jsem částečné úvazky ve čtyřech zaměstnáních a pracoval od nevidím do nevidím, abych sotva poplatil složenky. V rodině byly časté spory – nechápal jsem některé ženiny \"ztřeštěné\" nápady, snažil se udržet pohromadě aspoň to, co je, a už vůbec jsem si nedopřával čas sám pro sebe.

Samozřejmě jsem byl neustále pekelně myšlenkově vytížený – dvě z těch čtyř zaměstnání byly manažerské práce, kdy jsem permanentně organizoval desítky lidí, kteří připravovali vystoupení pro tisíce diváků. Do toho jsem chtěl hrát (původně jsem vystudovaný herec, až pak se přišlo na to, že mám organizační talent), a k tomu všemu jsem si vymyslel, že si udělám doktorát z divadelní vědy.

Když se ale nahromadila

 • manažerská práce,
 • divadelní zkoušky,
 • do toho výzkum,
 • přednášení,
 • a odborné publikování – a to všechno za pár šupů,
 • když přišla na svět Sofinka,
 • žena chtěla podnikat a mít čas taky někdy na sebe.
 • Když jsme se i s tímto pracovním vytížením museli zadlužit, a mě pravidelně bolela hlava i žaludek,

řekl jsem si „dost“!

Uvědomil jsem si, že tohle není ta svoboda, po které toužím, a že to už vůbec není životní klid a radost, které jsem si myslel, že všemi těmi pracemi získám.

Byl čas na změnu, a jak říká rčení: „Když je žák připraven, učitel se objeví.“

Startovacím bodem mé životní změny bylo online podnikání. Díky Stáně Stiborové, T. Harv Ekerovi a dalším, jsem objevil, že doba pokročila, a já můžu naplno podnikat i přes internet. Stál jsem ale před výzvou – co druhým můžu nabídnout? Co je z mé zkušenosti natolik hodnotné, abych to přinesl dalším lidem a změnil doopravdy jejich životy?

A v tom mi to došlo: Věc, kterou celý život miluji a neustále zkoumám. V herectví, ve vědeckých a filosofických knihách, v zenu, motivační a duchovní literatuře – všude jsem hledal sebepoznání, a to je to, s čím mohu druhým pomoct.

K čemu to je?

K tomu, abyste našli vnitřní spokojenost, a zároveň se naučili ty nejúčinnější principy, jak dosáhnout úspěchu i ve vnějším světě. Toto propojení duchovní složky a schopnosti dosahovat výsledků – to bylo to, co mi kdysi scházelo, co jsem pak našel a rozvinul do dnešní podoby, kdy vedu svůj vysněný život, a zároveň pomáhám tisícům lidí najít životní rovnováhu. Někdo potřebuje víc vnitřního klidu, a někdo se potřebuje spíš dostat k praktickým výsledkům. Ale oboje je zásadní, aby člověk mohl být spokojený a šťastný.

Co se dělo pak

Od momentu mého rozhodnutí, že chci změnit život, uběhly skoro čtyři roky. Od té doby jsem:

 • absolvoval desítky školení, seminářů a kurzů.
 • Prošel tréninkem a nechal se certifikovat jako životní kouč od Jacka Canfielda (nejúspěšnějšího amerického kouče – certifikát od českého MŠMT mi prostě přišel málo :)).
 • Vedl motivační semináře (šel jsem do toho po hlavě a na ten první jsem prostě začal obvolávat firmy, dotazovat se na ředitele a nabízet :)).
 • Koučoval nositele ceny Thálie, multimilionáře nebo mistra světa v šermu.
 • Získal tisíce lidí jako odběratele i platící klienty.
 • Přestěhoval se z paneláku do krásného domku v přírodě.
 • Zažil nejúžasnější období našeho vztahu se ženou, kdy vztah plný obviňování a nespokojenosti vystřídal čas, kdy jsme si skutečnými partnery.
 • A co je nejdůležitější: začal jsem cítit štěstí v přítomnosti a neodkládat ho na „až“.

A to stejné
ze srdce přeji i vám. 

A proto jsem vytvořil celé tyto stránky a své kurzy – protože vám chci pomoct najít vše, co potřebujete, abyste došli vnitřní rovnováhy. Abyste získali víc času pro sebe, dosahovali svých cílů snáz a rychleji, a abyste při všech těchto věcech cítili opravdovou spokojenost.

Inspirujte se se mnou

Abych vám prakticky pomohl

Věřím, že jste sem přišli v pravý čas
a najdete zde to, co jste už dlouho hledali.

Alex