Pomáhám lidem najít rovnováhu. Mezi vnějšími výsledky a vnitřním klidem. Mezi časem pro druhé a časem pro sebe. Předávám ale jen takové postupy, se kterými pocítíte změnu okamžitě. Změna se totiž děje buď teď, anebo nikdy.

Jmenuji se Alexej Byček a žiju svůj vysněný život. Mám úspěšné podnikání, pomáhám tisícům lidí, přitom naplno pracuji jen 2 hodiny denně. Zbytek času trávím se ženou a dcerkou, u piána, v lese nebo na setkáních s inspirativními osobnostmi. Žena je mi zároveň nejlepším přítelem a zažíváme spolu největší duchovní růst v našich životech.

Ještě před pár lety to ale vypadalo úplně jinak...

Měl jsem částečné úvazky ve čtyřech zaměstnáních a pracoval od nevidím do nevidím, abych sotva poplatil složenky. V rodině byly časté spory – nechápal jsem ženiny "ztřeštěné" nápady, snažil se udržet pohromadě aspoň to, co je, a už vůbec jsem si nedopřával čas sám pro sebe.

Samozřejmě jsem byl neustále pekelně myšlenkově vytížený – dvě z těch čtyř zaměstnání byly manažerské práce, kdy jsem permanentně organizoval desítky lidí, kteří připravovali vystoupení pro tisíce diváků. Do toho jsem občas hrál (původně jsem vystudovaný herec) a k tomu všemu si dělal doktorát z divadelní vědy.

Když se ale nahromadila

 • manažerská práce,
 • divadelní zkoušky,
 • do toho výzkum,
 • přednášení,
 • a odborné publikování – to všechno za pár šupů,
 • když přišla na svět Sofinka,
 • žena chtěla podnikat a mít čas taky někdy na sebe.
 • Když jsme se i s tímto pracovním vytížením museli zadlužit, a mě pravidelně bolela hlava i žaludek,

řekl jsem si „dost“!

Uvědomil jsem si, že tohle není svoboda, po které toužím, a že to už vůbec není životní klid a radost, které jsem si myslel, že tím vším získám.

Byl čas na změnu, a jak říká rčení: „Když je žák připraven, učitel se objeví.“

Na startu mé životní změny bylo online podnikání. Díky Stáně Stiborové, T. Harv Ekerovi a dalším, jsem objevil, že doba pokročila, a já můžu naplno podnikat i přes internet. Stál jsem ale před výzvou – co druhým nabídnout? Co je z mé zkušenosti natolik hodnotné, abych to přinesl dalším lidem a změnil doopravdy jejich životy?

A v tom mi to došlo: Věc, kterou celý život miluji a neustále zkoumám. V herectví, ve vědeckých a filosofických knihách, v zenu, motivační a duchovní literatuře – všude jsem hledal sebepoznání, a to je to, s čím mohu druhým pomoct.

K čemu to je?

K tomu, abyste našli vnitřní spokojenost, a zároveň se naučili ty nejúčinnější principy, jak dosáhnout úspěchu i ve vnějším světě. K tomu, abyste žili radost - rovnou tady a teď! Vědomě pracovat s emocemi, přijmout se tak, jak jsem už teď, a zároveň použít ty nejúčinnější postupy osobního rozvoje na svou práci. To bylo to, co mi kdysi scházelo, co jsem pak našel a rozvinul do dnešní podoby, kdy vedu svůj vysněný život, a zároveň pomáhám tisícům lidí najít životní rovnováhu. Někdo potřebuje víc vnitřního klidu, někdo se potřebuje dostat k praktickým výsledkům. Ale oboje je zásadní, aby člověk mohl být spokojený a šťastný.

Co se dělo pak

Od momentu mého rozhodnutí, že chci změnit život, uběhlo 7 let (wow!). Od té doby jsem:

 • absolvoval stovky školení a kurzů.
 • Prošel tréninkem a nechal se certifikovat jako životní kouč od Jacka Canfielda, nejúspěšnějšího amerického kouče (certifikát od MŠMT mi prostě přišel málo:)
 • Vedl motivační semináře, retreaty a soustředění.
 • Koučoval nositele ceny Thálie, multimilionáře nebo mistra světa v šermu.
 • Získal tisíce lidí jako odběratele i platící klienty.
 • Přestěhoval se z paneláku do krásného domku v přírodě.
 • Zažil nejúžasnější období našeho vztahu se ženou, kdy obviňování a nespokojenost vystřídal čas, kdy jsme si skutečnými partnery.
 • A co je nejdůležitější: začal jsem cítit štěstí v přítomnosti a neodkládat ho na „až“.

Inspirujte se se mnou

Abych vám pomohl najít vaší vnitřní rovnováhu, abyste uměli pracovat s + i - emocemi, měli víc času na sebe, dosahovali svých cílů rychleji, a abyste šli svou cestu s radostí - vytvořil jsem tyto stránky a své kurzy.

Abych vám prakticky pomohl

Věřím, že jste sem přišli v pravý čas a najdete zde to, co jste už dlouho hledali.