Láska jako lék – sebeléčení ve 3 krocích

Už před nějakou dobou jsem přijal, že „konvenční“ medicína není pro mě tím pravým, protože většinou léčí jen tělesné symptomy. Pořád jsem ale žil s myšlenkou, že i při alternativních možnostech léčby není třeba západní medicínu opustit. Jenže nedávno jsem přišel na lék, který má takové hojivé schopnosti pro tělo i vědomí, že z celého srdce věřím, že díky němu už nebudu potřebovat žádné pilulky.

Pro dnešní dobu to určitě není dost vědecké. Představím vám ale dokonce pokus, který mou důvěru posílil. A ten lék?

JE TO LÁSKA

Řešíme jí od dětství až do smrti, objevuje se ve většině uměleckých děl a Einstein o ní mluvil jako o fyzikální veličině. Jenže nám nikdo nevysvětlil, že lásku můžeme vědomě používat. A přestože působí na mnoha úrovních, soustředím se na to, jak dokáže léčit.

Milovaná voda

V pořadu Duše K – O vodě jsem poprvé slyšel o nápadu posílat lásku vodě a začal to sám dělat – vždycky, když jsem si z kohoutku natočil vodu, s láskou jsem se na ní soustředil. Věřil jsem, že to má pozitivní účinky, ale až za několik měsíců jsem se rozhodl udělat pokus, o kterém jsem v pořadu taky slyšel. Ten mi naprosto změnil náhled na věci.

Do tří sklenic jsem nalil vodu a nasypal rýži. Do první jsem každý den posílal lásku, druhou ignoroval a do třetí „dával“ nenávist, bolest a negativní emoce. Už druhý den se na vrchu sklenic začal utvářet povlak, který se u láskyplné sklenice měnil jen pomalu a minimálně, u ignorované nabýval, a u nenáviděné se rychle rozšiřoval a intenzivně hnědnul až do tmavého zbarvení.

Bylo úchvatné vidět, jaký vliv mají naše emoce! Zarazil mě ale ještě jeden detail. Ignorovaná a nenáviděná voda téměř nebyly cítit, zatímco milovaná sklenice začala po týdnu zapáchat. Navíc vždy, když jsme se na ni já nebo má žena soustředili, zápach se zintenzivnil a rozlehl se po celé místnosti.

Došlo mi, že plíseň, která v ostatních sklenicích zůstává, se z té láskyplné odpařuje vzduchem pryč.

„A tak jsem pochopil, že to funguje.“

Praktický efekt

Od doby, co jsem začal posílat lásku vodě, mi zmizely bolesti břicha a hlavy, které jsem dřív často míval. Po experimentu se sklenicemi jsem začal posílat lásku nejen vodě, ale i jídlu, a taky přímo do míst, která mě v těle bolí. Efekt je většinou rychlý, a když k tomu ještě přijmu, že bolest mě přišla něco naučit a že se tomu otevírám, tak se z většiny věcí vyléčím do pár minut (jasně, někdy jsou i bolesti, co trvají půl dne, ale vědomá práce s tím je podle mě stejně ta nejúčinnější).

Jak na to

Výhodou léčby láskou je, že s ní můžete začít okamžitě. Není třeba ohromný duchovní růst, zasvěcení do rei-ki nebo výrazná změna životního stylu. Stačí postupovat ve třech krocích:

1.     Nalijte do sklenice vodu,   

2.    s láskou se na ni soustřeďte (můžete i vyslovit „láska“),

3.    napijte se.

Jenomže…

Jak dlouho mám vodu nabíjet?
Můžete to dělat s jedním nádechem a výdechem anebo dvě minuty – řiďte se tím, jak dlouho je vám naplňování vody láskou příjemné.

Je potřeba, aby byla voda destilovaná nebo upravená?
Voda nemusí být upravená – buďte si jistí, že jí láska očistí. Já piju obyčejnou kohoutkovou 🙂

Není lepší poslat lásku do těla přímo?
Můžete samozřejmě poslat lásku i přímo tam, kde máte problém. Voda vás ale pročistí komplexně. Navíc jí v těle fyzicky vnímáte, takže bude účinnější pro ty, kteří nejsou zvyklí pracovat s energií.

Je třeba vyslovovat u toho slovo „láska“?
Není to podmínkou, ale celý efekt to posílí. Ten cit pak navodíte o dost rychleji.

Kdy začne účinkovat?

Láska účinkuje okamžitě 🙂 Není to ale žádný ibáč, jehož látky se v těle rozpustí a eliminují příznaky nemoci. Láska může pomoct s bolestmi, ale jako u každého smysluplného léčení, je léčena především příčina. Namísto rychlého ústupu tak bolest může nejdřív na chvíli zesílit, protože tělo se doopravdy vypořádává s nemocí.

„Bolest i nemoc ale budou mít mnohem kratší průběh, než kolik by trvaly bez hloubkového léčení.“

Abych to shrnul, výhody léčení láskou jsou:

     ♥  léčí a posiluje celé tělo i vědomí

     ♥  léčí nejen symptomy, ale i příčinu nemoci

     ♥  nemá žádné vedlejší účinky

     ♥  je nejlepší prevencí

     ♥  je zdarma

A jestli chcete s emocemi pracovat ještě hlouběji, naučit se, jak si přivodit tělesnou i duševní pohodu, podívejte se na kurz Zamiluj se do života, kde se naučíte pracovat s emocemi, rychleji zvládnout ty negativní a naladit se už hlavně na radost a sebelásku:

Alexej Byček
Pomáhám lidem najít rovnováhu. Mezi vnějšími výsledky a vnitřním klidem. Mezi časem pro druhé a časem pro sebe. Předávám ale jen takové postupy, se kterými pocítíte změnu okamžitě. Změna se totiž děje buď teď, anebo nikdy.

Alex je kouč a motivační řečník. Je autorem řady seminářů a online programů, nejúspěšněji kurzu Zamiluj se do života. Více o Alexovi si přečtěte tady >>

Komentáře